Görme Engelliler

ARALIK AYI USTA ÖĞRETİCİLİK KURSU İLÇEMİZE 12 YENİ USTA ÖĞRETİCİ KAZANDIRDI

 

2016 Aralık ayında 19 başvuru ile başlayan Usta Öğreticilik Kursumuzun sonunda 12 adayımız kursu başarı ile tamamlayarak Usta Öğreticilik Belgesi almaya hak kazanmıştır.

 

 

USTALARIN USTA ÖĞRETİCİLİK EĞİTİMİ

 

 

 

İşyerinde, sanatını çıraklara öğretmekle görevli ustaların katıldığı eğitimdir. Bu eğitimi görmeyen işyeri sahibi veya ustaların yanlarında veya işyerlerinde çırak çalıştırmaları mümkün bulunmamaktadır (3308 sayılı Kanun 31. Maddesi). Bu eğitimle çırak yetiştirme sorumluluğunu üstlenen ustaların sanatını başkasına iyi bir şekilde öğretme yöntem ve tekniklerini öğrenmelerini hedeflenmektedir. Bu amaçla hazırlanmış bulunan “İş Pedagojisi Kurs Programı” 40 saat sürelidir.

 

 

 

 USTA ÖĞRETİCİ KURSU

 

 

 

Ustalık belgesi veya İşyeri Açma Belgesi sahibi olup Mesleki Eğitim Merkezlerinde açılan İş Pedagojisi Kurslarını başarı ile tamamlayanlara “Usta Öğreticilik Belgesi” verilir.(kanun maddesi:31)

 

Bir işyerinde çırak/kalfa çalışabilmesi için o işyerinde mutlaka çırak/kalfanın pratik eğitiminden sorumlu olacak usta öğretici belgesi sahibi bir usta öğretici bulunmalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 BELGE ALMAYA HAK KAZANAN KURSİYERLERİMİZ

 

1 ANIL ERDİ
2 MÜCAHİT SELVİ
3 RIDVAN GİDER
4 HAKAN DEMİR
5 AHMET MERCİMEK
6 CEYHUN ÇOLAK
7 HALİL ŞAHİN
8 TOLGA ŞEKER
9 SELMA SOLAK
10 MEHMET EMİN PİŞKİN
11 RECEP AL
12 MEHMET YAPICI

 

 

 

 
  Beğen | 0  kişi beğendi